MCS AVANTAJLARI

HVAC cihazlarınızda MCS ürünleri kullanmanın avantajları:

-MCS sadece HVAC/R sektörü için otomasyon ürünleri üretir.

-MCS-MAGNUM otomasyon ürünleri için kullanılan firmware tipleri hazır olup kullanılacak klima türüne uygun firmware ile programlanarak ilgili cihaza montajı yapılır. Eğer retrofit uygulaması varsa en az orijinal HVAC cihazı üzerindeki PLC sisteminin özelliklerini sunar. Cihaz üzerinde mevcut olan veya olması düşünülen tüm özellikler (ekonomizör için de elektronik genleşme valfi kontrolü, frekans konvertörlü kompresör, vb.) firmware içinde gerçek isimleri ve olması gereken özellikleriyle mevcuttur, kullanıcıya kalan hangilerini kullanacağını seçmektir. Çoğu PLC içinde olmayan karmaşık klima ve soğutma özelliklerini standart olarak sunar. NICA olarak hiç bir şekilde firmware içinde değişiklik yapmıyoruz. Mevcut firmware dosyaları 1994 yılından beri sadece klima sektöründe faaliyet gösteren MCS firmasının yüzbinlerce saatlik sürekli know-how çalışmalarının eseridir.

-MCS-MAGNUM ailesine ait ürünler HVAC/R sektörüne yönelik yaratılmış zengin bir ekosistem olup ihtiyaca göre chiller, roof top-paket klima veya soğuk oda sistemleri için 3 farklı firmware içerisinden uygun olanı ile programlanıp çok hızlı bir şekilde ihtiyacınıza göre donatılabilir.

-Dünyanın pek çok yerinde mevcut binlerce cihaz üzerinde milyonlarca saatlik çalışma ile performasını fazlasıyla kanıtlamış bir ürün ve firmware kullanırsınız, aklınızda soru işaretleri kalmaz, tatsız sürprizler yaşamazsınız, deneme/yanılma işlemleriyle zaman, emek, para ve itibar kaybetmezsiniz.

-İstediğiniz süre boyunca istediğiniz ölçümlerin trendlerini kaydedip grafik veya tabloya dökebilir periyodik ve önleyici bakım kontrolünü en üst düzeye çıkartırsınız.

-Kullanıcının cihaz üzerinde tam kontrolünü sağlar. Şifrelerini bildiğiniz cihazınızın tüm fonksiyonlarına müdahale edebilirsiniz.

-Optimum kontrol adaptasyonu ile sisteminizin soğutma ihtiyacını mükemmel olarak hesaplar, gereksiz dur-kalkların önüne geçer, cihaz ömrünü uzatır, elektrik sarfiyatınızı azaltır, kesintisiz bir çalışma sunar

-Sıradan bir PC üzerinden cihazın tüm işlevlerine ulaşabilmeyi sağlar.

-Kullanıcı arabirimi eşsiz fonksiyonellikte ve kolaylıktadır.

-Modbus, Bacnet, Lonworks, Johnson N2 gibi BMS protokollerine uyumludur

-HER marka soğutma cihazının HER tip cihazına (chiller, roof top, paket klima, soğuk oda rack cihazları) uygun firmware desteği sunabilir (santrifüj-vidalı-scroll-pistonlu kompresörlü). Yıllar boyunca oluşturulmuş çok fonksiyonlu firmware kullanımı ile güvenilir cihaz kontrolü sağlar.

-Daha yüksek enerji verimliliği sağlar, hassas ve yıllar boyunca tamamen olgunlaşmış program altyapısı ile tüm HVAC kontrol ihtiyaçlarınıza eksiksiz hitabeder.

-Daha düşük karbon ayak izini garanti eder, günümüz koşullarında yüksek enerji tasarruflu cihaz gereksinimlerinize tam anlamıyla uyum sağlar.